Wykrywanie podsłuchu

wykrywanie podsłuchu - wieloletnie doświadczenie

Wykrywanie podsłuchu wykonujemy na zlecenie instytucji państwowych, firm prywatnych oraz osób fizycznych. Czynności związane z wykrywaniem podsłuchu wykonują technicy z wieloletnim doświadczeniem. Wszystkie czynności wykonywane w trakcie wykrywania posłuchów objęte są tajemnicą służbową. W trakcie wykrywania podsłuchów szczególną uwagę poświęcamy podsłuchom uśpionym czyli nie aktywnym w momencie wykrywania. Analizie podlega przestrzenie WiFi praktycznie istniejąca w każdym gabinecie służbowym lub mieszkaniu prywatnym. Stosujemy wyrafinowane metody wykrywania podsłuchu. Przykładem może być procedura wykrywania podsłuchu GSM. Polega ona na wymuszeniu emisji ujawniającej a następnie na jej przechwyceniu i zidentyfikowaniu. Skuteczność tej metody wynosi sto procent. Pozwala ona także na wykrywanie  GPS. Opisana powyżej metoda pozwala na wykrywanie GPS instalowanych w pojazdach lub w przesyłkach. Bardzo poważnym wyzwaniem jest wykrywanie lokalizatorów typu NotiOne.

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Lokalizator typu NotiOne jest powszechnie dostępne w cenie ok. 100 zł (Allegro). Jego główną zaletą są : niski koszt, długi czas pracy (ok. 3 miesiące) no i oczywiście bardzo małe gabaryty. Lokalizator ten należy sparować z telefonem osoby prowadzącej śledzenie. W momencie sparowania wprowadzamy do pamięci tokena nasz numer telefonu. Lokalizator wysyła dwa razy na sekundę sygnał zgłoszeniowy w którym są zawarte informacje o numerze naszego telefonu. Jeżeli inny przypadkowy telefon z aplikacją np. janosik przechwyci ten sygnał to przysyła na nasz telefon informacje o płożeniu naszego tokena. Informacja ta zawiera datę, dokładność lokalizacji i położenie na mapie Google. Wykorzystując fakt częstego wysyłania sygnału zgłoszeniowego (2 razy na sekundę) przy pomocy analizatora Oscor Green jesteśmy w stanie wykryć fakt istnienia tej emisji a tym samym istnienia w samochodzie lokalizatora położenia NotiOne. 

Powyżej prezentujemy wykrywanie sygnału zgłoszeniowego NotiOne. Pomiar został wykonany analizatorem widma OSCOR  Groon. 

Wykrywanie podsłuchów dzielimy na:

  • Wykrywanie podsłuchu radiowego w różnych modulacjach w zakresie częstotliwości do 25 GHz.
  • Wykrywanie podsłuchu w obszarze WiFi z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego.
  • Wykrywanie podsłuchu realizowanego podsłuchowymi modułami GSM z wykorzystanie dwuetapowej procedury pomiaru.
  • Wykrywanie podsłuchu realizowanego dyktafonami różnego typu z wykorzystaniem detektorów nieliniowych analizujący harmoniczne sygnału bazowego.
  • Wykonujemy wykrywanie kamer przewodowych i bezprzewodowych z wykorzystaniem metod optycznych.
  • Wykrywamy podsłuch w telefonach komórkowych z wykorzystaniem izraelskiego systemu UFED 4PC stworzonego przez Cellebrite Tel Awiw.
  • Wykrywanie GPS oraz innego typu lokalizatory typu NotiOne z wykorzystaniem analizatora widma Oscor Green.

Wykrywanie podsłuchu z użyciem analizatora Spektran 5

Spectran 5 jest obecnie najszybszym analizatorem widma i znacznie przewyższ w tym zakresie Oscora w wersji Green i Blue. Wykrywania podsłuchu tym urządzeniem jest bardzo skutecznie. Wykonanie wszystkich procedur wymaga jednak okresy kilkudziesięciu minut. Pomiary są wykonywana w zakresie do 20 GHz. Czas przemiatania pełnego zakresu pomiaru wynosi poniżej 1μS. Spektran działa w oparciu o opatentowaną technologie filtrów wielofazowych, której twórca jest AARONIA AG. Analizator posiada kompletny zestaw anten wąsko pasmowych a także antenę kierunkową ze wskaźnikiem laserowym. 

 

   

wykrywanie podsłuchu w telefonie UFED 4PC

Wykrywania podsłuchu w telefonach komórkowych wykonujemy Izraelskim systemem UFED 4PC. Wykrywanie polega ba pobraniu całej baza aplikacji istniejących w badanym  telefonie i porównaniu jej z bazą aplikacji szpiegowskich stworzoną przez firmę Cellebrite tel Awiw. Pobierania bazy z Cellebrite odbywa się automatycznie w trakcie badania telefonu. 

Prezentowany poniżej sprzęt pozwala na wykonywanie zaawansowanych procedur związanych z wykrywaniem podsłuchu oraz jego lokalizacją w badanej przestrzeni.

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Procedury wykrywania sprzętu podsłuchowego.

wykrywanie podsłuchu Warszawa

Podstawowym urządzeniem  do wykrywania podsłuchu jest analizator widma Oscor Green. Umożliwia on wykonywanie zaawansowanych procedur pomiarowych. Główną  procedurą jest analiza tła elektromagnetycznego. Polega ona na wykonaniu w każdym pomieszczeniu pełnego skanowania przestrzeni a następnie na połączeniu tych wyników na jednym ekranie. W przypadku wykrycia nadajnika podsłuchowego na ekranie widzimy kilka nośnych na różnym poziomie dB. Nośne te pracują na tej samej częstotliwości. W efekcie otrzymujemy informację w którym  badanym pomieszczeniu znajduje się nadajnik podsłuchowy i na jakiej częstotliwości pracuje. Dalszą część procedury wykrywania podsłuchu można prowadzić na Oscorze lub wykorzystać ręczny analizator widma Spektran 5 z anteną kierunkową HyperLOG 30100. Wykrywanie podsłuchu nie będącego źródłem promieniowania elektromagnetycznego wykonywane jest detektorami złącz nieliniowych. Wykrywacze podsłuchu tego typu sygnalizują istnienie elementów elektronicznych takich jak dioda, tranzystor, układ scalony, procesor. Wykrywanie podsłuchu obejmuje także sprawdzenie sieci prądowej 230 V oraz transmisji w podczerwieni.  Osobnym obszarem pomiarów sprawdzających są kamery przewodowe i bezprzewodowe. Pomiary wykonywane są przyrządem OPTIK - 2 

 wykrywanie podsłuchu dedektoerm złącz nieliniowych

Wykrywanie podsłuchu musi także obejmować wykrywanie mini dyktafonów.  Wykrywanie dyktafonów  wykonywane jest detektorami złącz nieliniowych. Wykrywanie polega na naświetlaniu przestrzeni falą o odpowiedniej częstotliwości. Jeżeli ta fala trafi na elementy półprzewodnikowe z których są zbudowane dyktafony lub inne urządzenia podsłuchowe, powstaje pewien rodzaj "promieniowania zwrotnego'', które dociera do anteny wykrywacza. Sygnałem o przechwyceniu takiego sygnału zwrotnego (drugiej, trzeciej harmonicznej fali naświetlającej) są zapalające się diody, przeważnie żółte lub czerwone. Oprócz sygnalizacji świetlnej, poprzez zapalające się diody, każdy wykrywacz nieliniowy posiada możliwość podłączenia słuchawek, które pozwalają odróżnić sztuczne złącze półprzewodnikowe  np. w diodzie czy tranzystorze od naturalnego złącza półprzewodnikowego istniejącego w rdzy.

 

Szczegółowe informacje dotyczące kosztów oraz terminów wykonania audytu bezpieczeństwa można uzyskać pod telefonem 501-159-903 lub drogą e-mail pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..